Akrylátová alebo smaltová vaňa?

Akrylát a smalt (oceľ) sú dva materiály, s ktorými sa stretnete pri výbere vane. Ktorá je najlepšia voľba do vašej novej kúpeľne? Pozrite si porovnanie výhod a vlastností oboch typov aby ste sa vedeli ľahšie rozhodnúť.

AKRYLÁTOVÁ VAŇA

SMALTOVÁ VAŇA

  • teplejšia na dotyk
  • náchylnejšia na poškriabenie, nedoporučuje sa ak chcete v nej kúpať domáceho miláčika
  • môže mať rôzne tvary – rohové a asymetrické vane
  • náchylná na zafarbenie pri domácom farbení vlasov
  • ostrejší a tenší okraj vane – modernejšie tvary
  • chladnejšia, ale pri zohriatí dlhšie drží teplo
  • odolnejšia proti poškriabaniu
  • jednoduhší tvar – odĺžnikové tvary
  • farebne stálejšia, nezafarbí sa od domáceho farbenia
  • oblejší a hrubší okraj vane

Akrylátová vaňa

Načo si zamerať pri výbere akrylátovej vane?

Vane vyrobené z akrylátu vystuženého sklenenými vláknami sa vyznačuje odolným, absolútne hladkým, farebne stálym, ľahko čistiteľným povrchom, odolným voči starnutiu. Oproti vaniam z iných materiálov sú na dotyk príjemné a teplé. Sú dostupné v rôznych tvaroch a veľkostiach a cenovo veľmi prijateľné. Výhodou je taktiež ľahká oprava vzniknutých škôd počas jej používania, nakoľko je tento materiál viac náchylný k škrabancom.

Pri rozhodovaní je dôležité sa zamerať nie len na cenu ale aj kvalitu. Vaňa sa v kúpeľni obmuruje a preto by mala vydržať v kúpeľni minimálne toľko ako obklady a dlažby.

Správnou starostlivosťou Vám kvalitná akrylátová vaňa musí vydržať krásna, biela a nepoškodená minimálne 10 rokov. V našej ponuke máme kvalitné akrylátové vane v rozumnej cene napríklad od značky CA (Slovenská rodinná firma), SANTECH (Česká rodinná firma) a LAUFEN (Švajčiarska značka).

Lacné akrylátové vane nemajú takú odolnú vrchnú vrstvu a vaňa sa Vám používaním na niektorých miestach môže zmatnieť alebo zmeniť farbu. Kvalitná akrylátová má hrubú krylátovú skladbu tela, vaňa je tak aj ťažšia a nepresvitá cez ňu svetlo.

Ak chcete kvalitnú, modernú akrylátovú vaňu zvoľte si vaňu z CA, ktorá má SLIM okraj (1 alebo 2cm), má záruku 10 rokov a výrobca z Čadce poskytuje zákazníkovi záručný aj pozáručný servis.

Smaltová vaňa

Načo si zamerať pri výbere smaltovej vane?

Pevnosť oceľovej smaltovanej vane zaručuje stabilitu jej tvaru. Vaňa sa nepoškriabe a je odolná voči úderom a tupým nárazom. Vďaka svojmu povrchu sa ľahko čistí, je stálofarebná, teda farba vane zostáva stále rovnaká a nežltne. Nepoškodí ju soľ do kúpeľa, kozmetika či čistiace prostriedky. Obavy z chladného povrchu nie sú na mieste, nakoľko po napustení teplou vodou sa zohreje a voda zostáva dlhšie teplá. Je recyklovateľná, preto nezaťažuje životné prostredie. Kvalitné vane majú záruku až 30 rokov. Nákladná technológia však neumožňuje výrobu rozličných tvarov, preto je výber dizajnu obmedzený.

Prí kúpe smaltovej vane je výhodou ak má vaňa v cene protihlukovú podlodložku. Vaňa tak v kúpeľni tlmí akustiku a pri kontakte nevytvára nepríjemný plechový zvuk (napríklad akrylátová vaňa LAUFEN PRO) Pri obejdnaní je možné niektoré smaltové vaňe objednať s PEARL EFEKTOM, vďala ktorému sa vaňa ešte jednoduchšie čistí a menej sa na nej usádza vodný kameň.

Pri výbere vane akrylátovej alebo smaltovanej je na prvom mieste kvalita výroby. Preto skutočne odporúčame preveriť si značku, výrobcu a kvalitu jeho produktov.

Zdieľaj článok s priateľmi:
Facebook
WhatsApp
Email
LinkedIn
Pinterest
Scroll to Top