Biele dvere v interiéri

V moderných interiérov často vidíme biele dvere s bielymi soklovými lištami. Vďaka tomu krásne vynikne podlaha a opticky tak zväčšíme obytný priestor.  Biele dvere sú momentálne jedny z najpredávanejších aj často aj jedno z najlacnejších možností interiérových dverí.

Na čo sa zamerať pri výbere bielych interiérových dverí?

V prvom rade by ste mali mať predstavu či chcete plné dvere alebo presklenné. Ak plné či chcete jednodúché alebo s reliféfom, rámom alebo s intarziou. Ako doplnok si viete zvoliť čiernu, zlatú alebo inú farebnú kľučku, ktorá pekne ožví aj jednoduché biele dvere.

Ďalšiu otázku ktorú môžete pri výberí dverí dostať je, či chcete mať viditeľné pánty (falcové dvere) alebo skryté pánty (bezfalcové dvere). Výber zárubní, kľučky a taktiež výber vnútra, materiálu a prevedenia dverí ovplyvňujú celkovú cenu dverí.

Z akého materiálu môžu byť vyrobené biele interiérové dvere?

Fóliované dvere – sú najzákladnejšiu a najlacnejšiu variantou bielych interiérových dverí (cena so zárubňou je od 200€).  Fólia je mäkšia, viac náchylná na poškodenie. Fóliové dvere ponúkajú však veľmi širokú farebnú a tvarovú škálu (napríklad biele rámové dvere) interiérových dverí. 

Lakované striekané dvere sú medzi bielymi dverami najpredávanejšie (cena so zárubňou je od 300€). Povrchová úprava je tvrdšia ako pri fóliovaných dverách. V tejto kategórií je možnosť na dverách robiť rôzne dekoračné reliéfy.

Laminátové biele dvere sú veľmi tvrdé a odolné, lamino nie je možné ohnúť a preto sú v ponuke len dvere ktoré sú hladké bez reliéfu. Dvere sa vyrábajú aj s intarziami alebo so sklom. (Cena so zárubňou je od 300€)

Lakované akrylátovou UV farbou sú najhladšie nakoľko je súčasťou technologického postupu lakovanie – brúsenie – lakovanie. UV žiarením sa stávajú tvrdšie a tým si odolnejšie voči poškodeniu a zašpineniu.  Patria však medzi najdrahšiu kategóriu biely dverí (cena so zárubňou je od 400€).

Skutočnosť že biele dvere sú veľmi populárne pochopili aj výrobcovia dverí a dnes je na trhu veľa krásnych dverí s rôznymi dekoračnými reléfmi, sklami, vtlačeniami, a iné. Vďaka tomu sa Vaše dvere stávajú jedinečnými a preto aj biele dvere môžu byť štýlovým doplnkom Vášho interiéru.

ZĽAVA na interiérové podlahy a dvere -10% až -20%

V našom štúdiu nájdete aj veľký výber interiérových podláh a dverí. V ponuke máme krásne laminátové, vinylové, kompozitné a drevené podlahy. V portfóliu máme interiérové dvere PORTA , ERKADO, DOORNITE , INVADO a iné.

Zdieľaj článok s priateľmi:
Facebook
WhatsApp
Email
LinkedIn
Pinterest
Scroll to Top