Čierna elegancia v kúpeľni

V posedných rokoch sa stala čierna farba na batériách v kúpeľni obrovským trendom. Ide o určitý dizajn či luxus za dostupnú cenu. Niektoré produkty sú cenovo úplne na rovnakej úrovni ako chrómová batéria. Pri predstave kúpeľne v jemných tónoch béžovej, sivej, alebo výraznú farebnú kombináciu obkladov a dlažieb sa doslova pýta niečo iné. Niečím treba daný priestor ozvláštniť.

Ako to docieliť rýchlo a elegantne? Použitie čiernych batérii je jednou z možností. Čierna vytvorí kontrast a viac vynikne ako chrómová batéria. Čiernu batériu je možné použiť aj v kuchyni kde sa dokonale hodí k čiernym spotrebičom alebo k minimalistickým čiernym úchytkám na linke.

Máte obavy z údržby?

Odpoveďou na túto otázku je, že nemusíte mať z ničoho strach. Údržba chrómovej batérie je omnoho náročnejšia ako údržba čiernej. Neustále leštenie chrómu, po každom použití batérie je dosť náročné. Pretože povedzme si pravdu, po každom jednom použití batérií ostane na chrómovom povrchu stekanec alebo otlačok z rúk. Toto nie je nič pekné pre oko. Pri čiernej farbe práve naopak neostávajú otlačky a fľaky ktoré treba leštiť s rôznymi čističmi. Pri čiernych batériách Vám postačí horúca voda a handrička z mikrovlákna. Podstatné je, že sa treba vyvarovať akýchkoľvek agresívnych čističov. Tie môžu batériu výrazne poškodiť.

Chcete ešte trendovejší vzhľad kúpeľne?

Pokiaľ si povite áno pri použití čiernych batérií, máme pre Vás ďalší typ na dosiahnutie ešte väčšieho „WOW“ efektu v kúpeľni. Ak sa chcete odlíšiť od bežných ľudí, môžete rozmýšľať o kombinácií čiernej batérie a farebnej sanity. Nádherný kontrast vytvára čierna batéria s čiernym, zeleným, alebo modrým umývadlom. Existuje neskutočne veľa variant ako vytvoriť originálny prvok v priestore.

Výhody čiernych batérii

Čierna farba patrí medzi neutrálnu škálu farieb. Čierna je vysoko nadčasová a elegantná. Vytvára originálny charakter priestoru. Žiadne otlačky.

Nevýhody čiernych batérii

Veľmi dôležité je dávať pozor, aby sa povrch batérie žiadno nenarušil a nepoškriabal. Preto je odporúčané tieto batérie montovať vyškoleným technikom/ majstrom, ktorý má z daným povrchom skúsenosti. Taktiež je zakázané použitie agresívnych čističov, na ktoré ste boli doteraz v kúpeľni zvyknutý. Tieto prostriedky môžu narušiť povrch a štruktúru materiálu, ale to tiež platí aj pre chrómové a iné farebné batérie.

Zdieľaj článok s priateľmi:
Facebook
WhatsApp
Email
LinkedIn
Pinterest
Scroll to Top