Návšteva Porcelaingres a Ariostea v Itálii

Je zaujímavé vidieť, ako sa veci vyrábajú, tvoria. Dnes vďaka technológiám dokážu ľudia  vytvárať  produkty, ktoré doplnia, dotvoria a skrášlia náš domov.

 

V interiéry strávime dnes väčšinu času a interiér nás ovplyvňuje.  Ovplyvňuje naše pocity. Ak sme v práci, kde je príjemné prostredie, ovplyvňuje to aj náš výkon.

Návšteva fabrík, kde vyrábajú obklady a dlažby bola zaujímavá nielen z pohľadu výrobných procesov, ale aj inšpirujúca prostredím a prezentovaním svojich produktov. Azda nikto nezapochybuje, ak sa povie že Taliansko je mäkkou vkusu a udáva trendy módy aj v oblasti dizajnu. Ich priestory fabrík sú naozaj aj dizajnovo dotvorené a máte pocit, že ste v parkoch a záhradách, napriek tomu, že ste v priestoroch fabrík. Je to krásne inšpirujúce, každopádne podnecuje radosť chodiť do práce.

 

 

 

Čisté a hladké línie obkladov a dlažieb, ale aj odvážnejšie dizajnové prvky, krásne a elegantné veľkoformáty s dizajnom mramoru, travertínu, kameňa,  to všetko dokáže interiér spraviť výnimočným, elegantným, ale aj útulným. Kombinácia prvkov z rôznych kultúr je trendom súčasnosti. Žijeme v multikultúrnych prostrediach, kde má každý svoje predstavy o kráse ovplyvnené vlastnými tradíciami, ktoré si chce preniesť aj do interiérov. Prevláda modernosť spojená s tradíciou.

 

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

Keď sa prírodný materiál pretvára do úžitkovej krásy

Scroll to Top