Ako najlepšie vyčistiť vašu novú kúpeľňu?

Prichystali sme pre Vás rady a tipy ako najjednoduchšie a najefektívnejšie vyčistiť vašu kúpeľňu. Pozbierali sme všetky informácie od výrobcov, aké čistiace výrobky odporúčajú používať, aby ste neublížili Vašim batériam, vani, sprchovému kútu, ale aj dlažbám a škárovačke či silikónu.

Batérie

Na to aby Vaše batérie dlhé roky vyzerali ako nové, je potrebné sa o nich správne starať. Veľký výrobcovia batérií ako HANSGROHE odporúčajú na svoje batérie používať výhradne prípravky na báze kyseliny citrónovej. Tieto prípravky sú vhodné na čistenie celej Vašej kúpeľne, nehrozí pri ich používaní poškodenie povrchu dlažby, škárovačiek či silikónov.

Šetrné čistiace prostriedky použíté v kúpeľni by nemali obsahovať: kyselinu chlorovodikovú, kyselinu mravčiu, chloran, alebo kyselinu octovú. Pri použítí týchto prípravkov môže prísť k poškodeniu povrchovej úprave produktu. Na tento druh poškodenia sa nevzťahuje záruka.

Tieto čistiace prostriedky sú vhodné na batérie akejkoľkvek farby či značky:

Ako správne batériu vyčistiť?

  • Pravidelným čistením batérie predchádzate vzniku vodného kameňa
  • Pri čistení sprejom nikdy nenanášajte čistiaci roztok priamo na batériu, ale ho nanášajte na jemnú handričku (hubky alebo iné drsné handričky môžu povrch batérie narušiť alebo poškriabať). Čistiaci roztok striekaný priamo na batériu sa môže dostať do otvorov a medzier v batatérií a spôsobiť jej poškodenie.
  • Po očistení musíte batériu dôkladne umyť čistou vodou a dôsledne odstrániť zbytky čistiaceho prostriedku.
  • Pri čistení hlavovej alebo ručnej sprchy je potrebné prstom mechanicky naruštiť silikónové otvory, odkiaľ prúdi voda a následne silným prúdom vody kameň vyplavíte. Je potrebné pravidelne používať hlavovú ale aj ručnú sprchu, aby sa vám v nej neusádzal vodný kameň.

Sklenený sprchový kút

Niektoré sprchové kúty majú od výroby na skle zapečenú špeciálnu úpravu, v skle sa tak zalejú póry a sklo sa jednoduchšie čistí. Funguje podobne ako tekutý stierač na prednom skle auta, voda sa zhlukne do kvapiek a stečie, bez usadeniny na skle. Sklá, ktoré túto úpravu nemajú, môžete čistiť rovnako a získate na nich dočasnú špeciálnu úpravu.

Ako správne vyčistiť sklenené dvere sprchového kúta?

  • RAVAK CLEANER je vhodný na čistenie obkladov, vane (smaltovej aj akrylátovej), toalety, vaničky, sprchového kúta. Nastriekajte prostriedok na znečistenú plochu a vlhkou handričkou rozotrite a do čista opáchnite. V prípade silného znečistenia nechajte pôsobiť 10 min.
  • Pre obnovu ochrannej Antical vrstvy naneste RAVAK ANTICALC na sklo 1x za dva mesiace. Pred jeho použitím sklo vyčistite prípravkom RAVAK CLEANER. Naneste handričkou po celej plochce skla, nechajte pôsobiť 10 min a nástedne suchou handričkou vyleštite, opáchnite vodou a zotrite stierkou.

Sprchový žľab

Ak chcete predísť zápachu z odpadu v sprchovom kúte, je potrebné aby vám zápachová uzávera nevyschla a voda v nej bola relatívne čistá, preto je  žľab potrebné pravideľne čistiť (ideálne vždy pri čistení kúpeľne)

Ako správne vyčistiť sprchový žľab

  • Žlab sa vyrába z nerezu a plastu, prípadne má aj povrchovú úpravu chróm, alebo farebný nástrek. Preto odporúčame na ne použiť rovnaký čistiaci prostriedok na báze kyseliny citrónovej, ako na batérie (viď vyžšie).
  • Vyberte mriežku, sitko, zápachovú uzáveru. Mechanicky a čistiacim prostriedkom vyčistite jednotlivé diely aj samotný žľab.
  • Tlakom vody prepláchnite potrubie. V prípade upchatia môžete použiť mechanického krtka. Nepoužívajte v kúpeľni chcemické odstránenie upchatia, nakoľko pri nesprávnom a častom použití, môžete poškodiť vnútorné plastové potrubie a chemická reakcia Vám môže poškodiť aj žľab .
  • Prepláchnite zápachovú uzávierku tak, aby sa Vám tam vymenila znečistená voda.

Vo vašej novej kúpeľni by ste sa mali vyhnúť abrazívnym čistiacim pristriedkom. Chránite tak nie len kúpeľňu, ale aj plastové potrubie v stenách. Kúpou kvalitného produktu v kombinácií so správnou pravidelnou starostlivosťou, bude vaša kúpeľňa dlhé roky krásna.

Zdieľaj článok s priateľmi:
Facebook
WhatsApp
Email
LinkedIn
Pinterest
Scroll to Top