Obklady a dlažby v kúpeľni

Máte malú kúpeľňu alebo Vás majster poslal vybrať si obklady a dlažby do formátu 30×60? Už dávno neplatí, že do malej kúpeľne je vhodný iba malý formát obkladov a dlažieb. 

Pri rozhovore s našimi zákazníkmi sa často stretávame s tým, že hľadajú konkrétny rozmer obkladov a dlažieb. Tým ste ako zákazník veľmi limitovaný a rozmer Vás obmedzuje pri výbere dizajnu.

Našim zákazníkom radíme aby sa toľko nezaoberali rozmerom obkladov a dlažieb, ale aby sa skôr zamerali na to, čo sa im páči. Bez týchto limitov máte ako zákazník širší výber a my vieme tak lepšie splniť Vaše predstavy.

V dôsledku energetickej krízy a nízkeho dopytu veľa fabrík, ktoré vyrábali malé a lacné obklady sú nútení tieto linky zatvárať. Predtým boli štandardom obklady vo formáte 20x25cm, dnes je minimálny rozmer 30x60cm, 25x75cm a 30x90cm.

Máte strach z toho, koľko je potrebné z obkladov a dlažieb zrezať? Koľko dorezov Vám nakoniec vznikne? Tieto starosti nechajte na nás a Vášho majstra, vždy je potrebné niekde niečo zrezať, odpad Vám tak vznikne vždy. Dobrým projektom, technickou dokumentáciou a šikovným majstrom viete odpad minimalizovať. Všetko je o komunikácií a spolupráci Vás, majstra a štúdia.

Trendom posledného roka a tých nasledujúcich sa stáva štandardom dlažba v rozmeroch 60×120. Takýto rozmer je v kúpeľni veľmi praktický, nakoľko všetky nečistoty a vodný kameň sa usádzajú v škárovke nie na povrchu dlažby alebo obkladov. Tu platí, čím väčší formát, tým menej škár. Budete mať menej práce pri čistení Vašej novej kúpeľne. Vaša nová kúpeľňa tak bude nielen krásna, ale aj praktická.

Finálny výber obkladov a dlažieb je potom potrebné konzultovať aj s Vašim majstrom. Na väčšie formáty potrebuje majster aj iné nástroje a skúsenosti. V prípade, že ste si vybrali väčšie formáty a nemáte odborníka, ktorý by Vám kúpeľňu zhotovil, pri objednávke od nás, Vám vieme zabezpečiť aj realizáciu.

Pozrite si našu ponuku služieb.

Zdieľaj článok s priateľmi:
Facebook
WhatsApp
Email
LinkedIn
Pinterest
Scroll to Top